Як показали дослідження американських психологів з Університету Вергінії, популярність у підлітковому віці може призводити пізніше до депресій. У ході свого експерименту вчені протягом десятиліття спостерігали за 170 підлітками. Експеримент стартував коли всім їм було по 15 років. З'ясувалося, що діти, які мали в школі 2-3 стабільних друзів, в зрілому віці виявляються більш емоційно стабільними, ніж їх однолітки, розбещені зайвою увагою оточуючих. Люди які не шукали у відносинах з оточуючими глибини, з віком часто починали страждати заниженою самооцінкою.

Анкетування проводилося серед підлітків з різних соціальних верств, різних національностей. Раз на рік хлопці розповідали про своїх найкращих друзів і емоційних переживаннях, пов'язаних з ними.

«Наше дослідження підтверджує, що формування міцної дружби дуже важливо для соціального досвіду підлітків», — говорить один з авторів дослідження, професор Джозеф Аллен. Наявність міцних дружніх відносин підтримує підлітка в той момент, коли його особистість тільки починає формуватися. На думку Джозефа Аллена, це особливо важливо зараз, коли за допомогою сучасних технологій можна легко знайти «поверхневих» знайомих.

Раніше портал "Знай.ua" розповідав про вплив музики на людину

Популярні новини зараз

Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати

Показати ще