Сучасна наука ділить нашу планету на три шари: земну кору, мантію і ядро. Однак геофізики з Вашингтона іншої думки. За твердженням групи фахівців з Інституту імені Карнегі, на глибині від 1000 до 2500 кілометрів розташований ще один шар.

Фахівці стверджують, що шар, про який йде мова, є своєрідною транзитивної зоною, в якій гірська порода перетворюється на дуже щільну і тверду речовину. Судячи з усього, це пов'язано з надвисоким тиском в нижніх шарах планети. Це тиск щонайменше 230 тисяч разів вище атмосферного. Саме такий тиск змушує, наприклад електрони заліза реагувати з мінералами.

Група вчених під керівництвом Віктора Стружкина спробувала відтворити такі ж умови в лабораторії на глибині близько 2000 км Під гігантським тиском (близько 940000 атмосфер) і дуже високій температурі (1727 градусів Цельсія) вчені вивчали фізичні і хімічні властивості так званих ферропериклазов. Ці сполуки присутні у складі деяких мінералів і мантії. Після завершення реакції, над мантією вийшов новий шар, який не менш ніж втричі перевищує по своїй щільності доексперементальний матеріал.

Раніше портал "Знай.ua" розповідав про причини полярного сяйва над Канадою

Популярні новини зараз

Ухилянтам готують потужний удар: які покарання задіють

Ліміт на пенсію в Україні: громадянам нарешті відповіли, чому обмежують виплати

Українцям погрожують штрафами до 800 тисяч: дані передадуть податковій

По 4500 грн на кожного члена сім'ї: українцям підказали, як отримати допомогу у 2025 році

Показати ще