Крім позитивних результатів регулярного жування жуйки, є і негативні, хоча про це говорити не прийнято. Ми розповімо про користь і шкоду звичних жувальних гумок.

Перші жувальні гумки з'явилися в дуже давні часи. Наприклад, індіанці, для постійного тренування своїх ясен і жувальних м'язів застосовували суміш меду і вовни. Коли Колумб відкрив Америку, в Європу разом з тютюном потрапили і прообрази сучасних жувальних гумок. Проте в ті часи європейці не змогли оцінити всіх достоїнств постійного жування.

Тому друге народження жувальної гумки в США сталося лише через кілька століть. Для жування застосовували ялинову смолу. Щоб цей матеріал добре розжувати, доводилося дуже довго розігрівати його в роті. Саме цей нюанс стримував поширення жувальної гумки. Використання соку саподілли стало справжнім проривом в «жувальній» індустрії. Саподілла – це вічнозелене дерево, сік якого за своїми властивостями схожий на латекс.

Трохи пізніше в жувальні гумки почали додавати різні ароматизатори і цукор. Американський професор Холлингворт в 1939 році опублікував роботу, в якій переконливо довів, що постійне жування знімає стрес і м'язову напругу. З тих пір в пайку американських солдатів жувальна гумка стала обов'язковим компонентом. Відомі ще кілька причин, чому жувальна гумка корисна для людини.

Популярні новини зараз

Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа

Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО

Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Показати ще

Постійне жування зміцнює ясна, а це в свою чергу допомагає організму впоратися з пародонтитом і гінгівітом. Жувальна гумка добре справляється з очищенням зубів після вживання їжі, хоча вона, звичайно, за своєю очищувальною силою не може зрівнятися із зубною щіткою. При жуванні очищається лише жувальна поверхню зубів, а все інше залишаються неочищеним.

У жувальній гумці містяться цукрозамінники (ксиліт, сорбіт), які відновлюють кислотно-лужний баланс. Лужне середовище перешкоджає розвитку мікробів, які викликають карієс. Жування супроводжується сильним виділенням слини, що допомагає частково очищати зуби і видаляти залишки їжі у ротовій порожнині. Втім, є і негативні сторони жування жувальної гумки.

Так постійне жування навантажує скронево-нижньощелепний суглоб, викликає сильне виділення шлункового соку, що призводить до появи чи загострення гастриту.

Раніше портал "Знай.uа" розповідав, як позбавитися від запаху часнику, цибулі або кави.