Біологи США і великої Британії з'ясували, як пірнаючі птахи залишаються сухими навіть при самому глибокому зануренні під воду (до 30 метрів).

Для дослідження вчені взяли пір'я шести видів пірнаючих птахів, покрили шаром, "стираючим" секрет куприкової залози, а поверх нього поклали ще один шар - синтетичного водовідштовхувального матеріалу.

Відомо, що при зануренні під воду пір'я "прикриває" тонкий шар повітря: пір'я утримують цей шар, захищаючи шкіру від прямого контакту з рідиною. Але експерименти показали, що на глибині декількох метрів ця захист зникає, і вода проникає всередину пір'я. Виявилося, що птах просто струшує воду з пір'я.

Вчені назвали цей ефект "спонтанним випотіванням". Важливо, що він відбувається тільки у воді: якщо занурити пір'я в нафту, вони повністю просочаться цією рідиною. Це доводить, що нафта є небезпечною речовиною для птахів.

Популярні новини зараз

Торкнеться учнів 5-7 класів: у МОН анонсували нововведення

Українці можуть отримувати щомісяця 2361 грн: що для цього потрібно

Комунальники почнуть обходити квартири українців

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

Показати ще

Раніше екологи розповіли, чому нам варто звикати до спеки. Австралійські вчені стверджують, що до 2025 року літня спека, яка зараз вважається аномальною, стане нормою.

Софія Льюїс з Національного університету в Канберрі заявила, що встановлення нового кліматичного режиму неминуче. І навіть якщо людство повністю припинить викиди парникових газів, це дасть відстрочку до 2035 - 2040 років.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що вчені шокували світ чимось дуже маленьким.