Дослідники з Університету Західної Вірджинії виконали серію експериментів з піддослідними мишами. Гризунів піддавали або разовим впливу диму від електронної сигарети протягом п'яти хвилин, або змушували їх дихати димом довгий час чотири години в день на протязі восьми місяців, імітуючи час куріння звичайної людини.

Підсумки експерименту показали, що протягом години після разового впливу диму артеріоли (дрібні артеріальні судини, які підводять кров до капілярах) були звужені приблизно на 30%. При цьому великі артерії не змінилися в розмірах, але їх здатність до розширення зменшилася.

Тривала дія диму призвело до схожим, але більш помітним наслідків. Так, жорсткість аорти у піддослідних мишей зросла в 2,5 рази, порівняно з попередніми піддослідними, а також значно погіршилася вазодилатація - здатність судин до розширення.

Ці дані показують, що електронні сигарети не можна вважати повністю безпечним аналогом звичайних сигарет. Вони чинять негативний вплив на судинну систему, викликаючи в ній зміни, аналогічні віковим.

Популярні новини зараз

Банки "перекриють кисень": нові правила грошових переказів з червня

Знову жити за графіками: українців попередили про відключення електрики влітку

Посилення мобілізації: відстрочки більше не врятують - на кого вже полює ТЦК

Замість бензину — спирт: які заправки краще взагалі оминати

Показати ще

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що вчені запустили "копійчаний супутник".