Вчені вважають, що кам'яний календар був вирізаний сінагуа - плем'ям індіанців, які жили в долині річки Верде з 7 по 15 століття.

Плита пісковик служила календарем або сонячним годинником, відзначаючи сезони і початок важливих сільськогосподарських періодів.

Давню плиту з тисячею вирізаних на ній петрогліфів вчені спершу прийняли за хаотичні написи. Однак, дослідивши камінь ближче, їм стало ясно, що перед ними календар сільськогосподарських сезонів.

Коли положення сонця в небі змінювалося, світло і тіні, що відскакують виступами сусідніх скель, збігалися з певними петрогліфами, мають сільськогосподарське або церемоніальне значення. Наприклад, в день літнього сонцестояння, тінь падала на корені кукурудзи - петрогліф, мав сакральне значення для доколумбових цивілізацій Америки.

У штаті Арізона живуть хопі, предками яких були сінагуа. Вказівки стародавнього календаря досі збігаються з важливими ритуальними датами річного кола.

Популярні новини зараз

Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав

Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

Показати ще

Відзначимо, Сінагуа - войовниче плем'я індіанців, які жили в центральній частині штату Арізона між річками Літл-Колорадо і Солт, включаючи долину річки Верде і значну частину плато Могойон, в період близько 500-1425 рр. н. е.

Назву зниклому племені дав археолог Гарольд Колтон, засновник Музею Північної Арізони. Сінагуа в перекладі з іспанської означає "без води". Індіанці цієї культури використовували різні способи обробки землі без зрошення. На надзвичайно мізерної кам'янистому ґрунті в посушливому районі примудрялися вирощувати злаки, кукурудзу, боби і баштанні культури.


Ранні поселення сінагуа складалися з будинків колодязного типу. Пізніші споруди вже нагадували сучасні традиційні житла індійців пуебло південного заходу США. Господарство сінагуа було змішаним, що поєднував полювання і збирання з аграрним натуральним господарством.

Більшість дослідників вважає, що сінагуа розчинилися в інших племенах, змішавшись з ними.

Нагадаємо, археолог Тімоті Алан цілих п'ять років щодня вивчав календар Майя. І його кропітка праця не минула нанівець. Завдяки допитливому вивчення однієї з загадок сучасності, дослідник прийшов до висновку, що зміг знайти десять секретних ключів і розгадати прихований код. Цей код, на думку археолога, може стати ключовим у відкритті нового тимчасового порталу.

Можливість подорожі в минуле - тема, яка цікавила не одне покоління вчених. Винятком не став і Тімоті Алан. Адже над цим питанням журилися навіть фізики, які до сих пір не можуть довести, чи здатна людина в принципі переміщатися в часі.

Дослідник розділяє портали на: персонального зору і прохідні. Дослідник переконаний, що його відкриття допоможе позбавити людство не тільки від скупості, а й дефіциту фінансових коштів.

Археолог Тімоті Алан пояснює, що розгаданий їм код здатний розкрити мову багатовимірності. Також він розповідає про те, що календар Майя був створений для зміни свідомості людей. Отримані знання вчений має намір використовувати для розробки карти подорожей у часі і для відкриття порталу та початку нової епохи, яка завершитися, на думку археолога, переоцінкою цінностей людством.

Портал "Знай.uа" розповідав, що на території Чилі група вчених-археологів під час розкопок натрапила на незвичайні конструкції з каменів астрономічного походження, які в минулому частково виконували функції календаря інків. Дослідники змогли розібратися в роботі подібного роду "механізму" завдяки знахідкам в пустелі Атакама.