Вчені змогли пояснити феномен блискавок на Юпітері. Вперше блискавки були помічені 39 років назад, у 1979 році, їх природа була невідома. Про це повідомляє NASA.
Ці блискавки мають іншу природу, ніж земні, і породжують радіохвилі.
Так, за допомогою станції "Юнона" яка знаходиться на орбіті Юпітера, вдалося розкрити феномен.
Було помічено, що блискавки виникають найчастіше на полюсах і вони реєструються тільки у кілогерцевому діапазоні радіохвиль. Грози виникають там, де концентрується найбільше тепла.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Саме на полюсах теплі гази вільно піднімаються і виникають грози з блискавкою.
Нагадаємо, вчений-любитель Джеральд Эйхштедт використовував фотографії з зонда Juno, щоб показати рух хмар на Юпітері. Математик Джеральд Эйхштедт є членом Планетарного суспільства. Він опрацював нові зображення Juno у вільний час, пише Science Alert.
Він створив відео із зображень, зроблених апаратом JunoCam 1 квітня цього року. Фотографії були зроблені з відстані приблизно 24 749 кілометрів над хмарними вершинами.
Эйхштедт змінив зображення так, щоб вони відповідали одній і тій же точці огляду. Це дозволило йому прямо порівняти їх, більш точно виміряти зміни в хмарах. Потім він змоделював рух окремих пікселів, щоб створити анімацію того, як хмари потрапили з точки A в точку B.
Эйхштедт зазначив, що це анімація є скоріше доказом концепції. З великою кількістю зображень із зонда Juno, які надали б додаткові точки даних, може бути екстрапольоване більш довге відео.
"Грунтуючись на цій первісній роботі, ми можемо додати більше змінних, які дадуть нам більш докладний опис і фізичне розуміння атмосфери Юпітера", - підкреслив дослідник.
Як повідомляв портал "Знай.uа", астрономи за допомогою космічного телескопа Hubble вперше виявили гелій в атмосфері планети, що знаходиться за межами Сонячної системи.
Таке відкриття дозволяє перевірити теорії освіти екзопланет і зрозуміти, як процес втрати газів з атмосфери цих планет впливає на їх еволюцію. Про це повідомляє Nature.
Гелій є другим за поширеністю хімічним елементом у Всесвіті після водню і одним з основних компонентів у складі Сонця і газових гігантів Сонячної системи. Багато теоретичних моделей припускають, що гелій повинен входити до складу атмосфер великих планет, однак до цього часу не було випадків достовірної реєстрації гелію в атмосферах інших планет.