Все нові й нові представники флори і фауни починають знаходяться на межі свого повного зникнення. Вчені встановили основні фактори, що впливають на це. На їхню думку, природа вимирає від наслідків вулканічної і людської діяльності. До такого висновку прийшли фахівці, що працюють в Університеті Флориди.
Науковці вважають, що саме ці фактори підвищують в атмосфері рівень вуглекислого газу до його катастрофічної кількості. Наслідком цього є виснаження кисню в світовому океані і масове вимирання існуючих там організмів.
До свого висновку вчені прийшли після того, як дослідили наслідки вулканічної діяльності, що сталася на Землі мільйони років тому. Тоді вона була настільки потужною, що атмосферу переповнив двоокис вуглецю. Це призвело до різкої зміни клімату і зникнення багатьох видів, якими тоді мала природа на планеті.
Вчені пов'язали це з тим, що зараз багато океанів демонструють втрату киссню, що міститься в них. Фахівці замислюються, чи це не є передвісником майбутнього катаклізму.
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Чималий внесок в це робить і людська діяльність. Однак, якщо ця умовно «стабільна», то явне посилення вулканічної активності дуже турбує фахівців. Якщо два цих чинника наложатся один на одного, то природа може зазнати чергової масштабної шкоди.
Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що одна з країн світу ставить під загрозу всю планету. Учені NASA вважають, що одна з держав порушує Монреальський протокол щодо речовин, які руйнують озоновий шар, і у промислових масштабах займається синтезом трихлорфторметану — речовини, що широко використовується в промисловості. Дослідники з'ясували, що виробництво і застосування речовин, заборонених угодою від 1985 року, з 2012 року зросла на 25%, що сприяє "зношенню" озонового шару та утворення озонових дір.
Дослідники з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень заявляють, що масштаби виробництва і викидів речовини дозволяють звузити район пошуку ймовірного винуватця глобальної екологічної катастрофи до кількох районів у Південно-Східній Азії, однак більш точний прогноз екологи та кліматологи поки дати не можуть.