Біологи встановили, що мозок птахів, що живуть на океанічних островах, виявився набагато більшим, ніж у тих, хто жив на материках. Основною причиною збільшеного мозку стала еволюція - життя на острові з непередбачуваним кліматом вимагало більшої можливості для адаптації.

Результати їх дослідження були опубліковані в журналі Nature Communications.

Один з найрозумніших птахів на Землі - Новокаледонська ворон - живе на островах в Тихому океані. Він може самостійно користуватися предметами і навіть відтворювати деякі алгоритми по пам'яті. Ще один дуже розумний птах - Дятловий деревний в'юрок - теж живе на Галапагоських островах, як і вимерлий гавайський ворон, геніальний птах, раніше мешкав на Гавайських островах.

Популярні новини зараз

Нова хвиля рекрутингу торкнеться навіть школярів: ЗСУ прийде до молоді та безробітних

"Бусифікації" кінець? Верховна Рада взялася за перевірку зловживань ТЦК

Українцям з бронюванням почали вручати повістки: чи можуть забрати ТЦК – пояснення юриста

В Україні оновили важливий перелік для ВПО: від цього залежать виплати

Показати ще

В рамках дослідження біологи проаналізували дані про розмір мозку у 11,5 тис. птахів з музейних колекцій з 1931 виду. Всього вчені охопили 90% нині живих птахів. Дослідження показали, що практично у всіх острівних птахів мозок більше, ніж у материкових.

Але ці результати застосовні лише до птахів, а не всіх видів тварин, оскільки всі види хижаків дуже відрізняються один від одного в залежності від місця проживання.

Острівні звірі завжди набагато менше материкових, оскільки у них є обмежена кількість їжі. Це працює і на прикладі розміру птахів.

З дослідження невідомо, що є причиною, а що наслідком. Адже можливо, що просто острови успішніше заселяють птахи з великим мозком.

Нагадаємо, натхненні традиційними методами складання паперу,

інженери і морські біологи розробили тривимірну, 12-сторонню пастку-орігамі, яка може акуратно складатися навколо нічого не підозрюють морських істот. Пристрій (відомий як поворотний приводний додекаедр або RAD) може бути прикріплений до кронштейна підводного ровера і спрацьовувати дистанційно для безпечного відлову м'якою морського життя.

Як повідомляв Знай.ua, вчені б'ють на сполох. Вимирання бджіл в даний час зафіксовано в різних частинах планети. Біологи прокоментували ситуацію і розповіли, до чого це призведе, якщо нічого не змінити.

Також Знай.ua писав про те, що зграя африканських мавп під Одесою відкрила "полювання" на жителів дачного кооперативу "Либідь". Вже два тижні поспіль тварини обносять їхні сади і городи.