Цей неймовірний проект передбачає установку в горах Тибету десятов тисяч камер зі спеціальним паливом. Згораючи, воно буде виділяти в атмосферу частинки йодистого срібла. В результаті, передбачається, що кількість опадів у цьому регіоні збільшиться до 10 млрд кубометрів на рік.

Про це повідомляють зарубіжні ЗМІ. Проект під назвою "Тяньхэ" або "Небесна ріка", розроблений фахівцями Університету Цінхуа в 2016 році. Ідея полягає в тому, щоб покрити додатковими опадами величезну територію, що охоплює близько 1,6 млн квадратних кілометрів. Для порівняння, це приблизно в два з половиною рази перевищує площу України.

В даний час в Сіньцзяні та на тибетських схилах встановлено вже більше п'ятисот пальників для експериментального використання. Результати обнадіюють.

Як заявив президент державної Китайської аерокосмічної науково-технічної корпорації, яка працює над цією розробкою, Лей Фанпей, зміна погоди в Тибеті є дуже важливою інновацією для вирішення проблеми нестачі води в Китаї.

Незважаючи на фантастичність задумки, вчені вже багато десятиліть намагаються розробляти подібні форми модифікації погоди, які називаються засівом хмар. У той же час Китай зайшов у цій справі так далеко, як ніхто раніше.

Популярні новини зараз

Комунальні платежі скасовуються: названо категорію осіб, якій можна не платити

Новий закон про мобілізацію: чи позбавлять українців житла за неявку по повістці

Тарифи просто непідйомні для пенсіонерів: українці тікають від "Київстар"

Кінець світу все ближче? Експерти знайшли лякаючий напис, який готує до гіршого: "До Землі наближається"

Показати ще

Історія Тибету - відео:

Втім, плани Китаю по створенню штучних опадів на настільки великій території надихають не всіх. Ніхто не знає, як подібний засів хмар, який зазвичай відбувається на набагато більш обмежених площах і за допомогою літаків, вплине на глобальні погодні умови.

Так, американський геолог Янош Паштор заявив, що "така погодна модифікація не виробляє „дощ як такої". Швидше, вона дозволяє створити дощ на конкретному місці, а це означає, що його не буде в іншому". "Це означає, що екосистеми і люди, що живуть там, де раніше йшли дощі, залишаться без них".

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа" створений антиоксидант, який не має аналогів. Його називають препаратом MitoQ. Речовина брала група пенсіонерів віком від 60 до 79 років. MitoQ справив суттєвий позитивний вплив на мітохондрії. Такий вплив дозволило домогтися приголомшливих результатів по омолодженню організму.

Вічна молодість стала на один крок ближче завдяки групі вчених з Колорадського університету Боулдера.