На превеликий жаль вікові зміни сильно відбиваються не тільки на зовнішності, але і на здоров'ї. Старість - незворотна, але природна.
До дуже сумних наслідків призводить старіння головного мозку. З віком відбувається загибель клітин головного мозку – нейронів. Цей процес призводить до порушення роботи нервової системи і цілого ряду проблем, пов'язаних з порушенням психічних функцій, які і викликають деменцію, старече слабоумство, або маразм. Про це заявляють медики і вчені.
Симптоми цього розладу дуже важкі і для самої людини, і для її близьких. А між тим, своєчасна діагностика і прийняття заходів можуть буквально подарувати людині кілька років практично повноцінного життя. Тому дуже важливо відслідковувати стан здоров'я, поведінку і звертатися до лікаря, коли жінка у віці починає поводитися незвично.
Відмовляється від захоплень
Тривожною ознакою порушення роботи нервової системи може стати зміна звичного способу життя і відмову від своїх захоплень. Особливо якщо хобі пов'язано з інтелектуальними витратами. При ранніх стадіях деменції людина може втрачати навички, їй важко дається рішення інтелектуальних завдань.
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Перестає стежити за собою
Один з найяскравіших зовнішніх проявів деменції – це неохайність і неохайність літньої людини. Це стосується як зовнішнього вигляду, так і стану її житла. При порушеннях в роботі мозку людини стає все складніше доглядати за собою, займатися прибиранням або виконувати гігієнічні процедури.
Агресивно себе поводить
Ще однією ознакою вікового психічного розладу особистості стає зміна характеру людини. Родичі хворих деменцією на пізніх термінах описують цей стан як буквально витіснення хворобою всіх позитивних якостей людини.
Маразм – серйозний віковий психічний розлад. Цей діагноз може поставити тільки кваліфікований лікар. Однак, якщо ви помітили ці ознаки у себе або своїх близьких – не списуйте все на природні вікові зміни. Цілком можливо, що це всього лише наслідки стресу, але, в будь-якому випадку, за роз'ясненнями варто звернутися до лікаря.
Як повідомляв портал "Знай.uа" вчені зробили висновки про коефіцієнт корисності сексу в пенсійному віці. В рамках дослідження було опитано 6 тисяч осіб.