Вченим з Керальского сільгосп університету, що знаходиться в Індії, вдалося розробити нешкідливий для навколишнього середовища спосіб перетворення волосся людини в рідке добриво. Попередні польові випробування задовольнили експериментаторів.
Сировину дослідникам постачають місцеві перукарні. Після промивання волосся нагрівається до стану темної субстанції. Аналізи показали в людських волоссі значний вміст азоту, а так само фосфору, калію, кальцію, магнію та сірки. Але в набагато менших кількостях.
Рослини, оброблені спреєм з волосся, розвиваються швидше ніж від синтетичних добрив. За словами ректора Керальского університету, добриво з волосся постачає рослинам ті ж мікроелементи, що і хімічні добрива, однак процес його розкладання відбувається довше. Ця властивість може бути використано для виробництва добрив розтягнутого дії.
Нова розробка дозволити вбити відразу двох зайців. По-перше, взяти курс на скорочення використання хімічних добрив. По-друге, допомогти з утилізацією людських волосся, яке створює серйозне навантаження на водоочисні системи у містах Індії.
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Крім людського волосся матеріалом для рідкого добрива можуть послужити і відходи тваринництва – пір'я, шерсть, роги.
Раніше портал "Знай.ua" розповідав про шкідливість фарбування волосся