Андрій Утєвський, харківський біолог, вже багато років займається вивченням антарктичної флори і фауни. Основний фронт роботи харків'янина розташований під водою. Всього на рахунку Андрія 185 підводних занурень. Працюючи на українській станції імені академіка Вернадського, Утєвський вивчає підводний рельєф і антарктичну живність. Як повідомляє українська служба ВВС, на сьогоднішній день в морозильній камері Андрія знаходиться шість видів тварин, не відомих раніше науці.

За оцінками вчених у світовому океані і тропічних лісах мешкає понад 10 мільйонів не зареєстрованих форм життя. І учасники українських антарктичних експедицій постійно відкривають нові види.

Переважно це риби, черви, голкошкірі, ракоподібні і губки. Процес визнання нового вигляду займає кілька років. Для цього слід ретельно вивчити морфологію тварини. Сам Андрій Утєвський спеціалізується на рибних пиявках.

Популярні новини зараз

Отримаєте менше – не дивуйтесь: Пенсійний фонд попередив про зміну розміру субсидії

Мобілізація жінок у травні: кому доведеться йти до ТЦК

Готуйте свої гаманці: українцям з 1 липня збільшать виплати, кому пощастить

ВПО запропонують розпочати життя з чистого аркуша: як це зробити

Показати ще

За словами біолога, антарктичні дослідження не приносять безпосереднього прибутку Україні. Однак, це є "обличчям української науки" і питанням міжнародного престижу нашої держави. Робота під водою пов'язана з масою труднощів. Тут може вийти з ладу обладнання, норець ризикує потрапити в аномальну магнітну зону або наткнутися на морського хижака.

Самому Андрію доводилося навіть стикатися з морським леопардом. Тим не менш, отримані в результаті небезпечних подорожей матеріали, безумовно виправдовують такі ризики, вважає біолог.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про пустелю, яка захопить чверть планети