У NASA офіційно підтвердили наявність непрямих доказів існування життя на Титані. В атмосфері планети був знайдений вінілаціанід - органічна сполука, завдяки якому живі істоти можуть виживати в світі метанових озер.
Про це повідомляють ЗМІ.
Сенсаційна звістка передав на Землю дослідницький зонд "Кассіні" в липні минулого року. Однак, вчені провели ще серію тестів, щоб повністю виключити можливість помилки.
Як повідомляє офіційний сайт NASA, на Титані виявили величезну кількість акрилонітрилу, а це, в свою чергу, може говорити про те, що на супутнику знаходяться й інші компоненти життя. Дослідники стверджують, що акрилонітрил при певних умовах може утворювати специфічні стійкі структури, які чимось нагадують клітинні мембрани.
Вчені вважають, що молекули акрилонітрилу можуть поступово перетворюватися на якусь подобу таких мембран, щоб після перерости у більш складну структуру, яка вже нагадуватиме звичну для наукового світу побудову клітини. "Якщо клітинні мембрани на Титані можуть бути сформовані з акрилонітрилу, це може бути першим кроком до появи життя на супутнику Сатурна", - йдеться в статті.
Колишня зірка "Квартал 95" Олена Кравець знищила дочку лише однією фразою: навіть психолог не допоміг
Бронювання більше не гарантія: нові правила змусять українців збиратись до війська
Мобілізацію в Україні можуть скасувати: що пропонують натомість
Українцям виплатять солідну допомогу: хто може отримати близько 11 тисяч на місяць
Крім того станція Cassini, яка наближається до завершення своєї 20-річної місії, виявила дивну аномалію в магнітному полі кільценосної планети.
Вчені проаналізували дані, які зібрав супутник та з'ясували, що магнітне поле Сатурна синхронізоване з його віссю. Саме це, за словами спеціалістів, не дає можливості визначити, скільки триває день на газовому гіганті.
Дослідження магнітного поля Сатурна перевернуло уявлення про формування цього поля на інших планетах, оскільки більше ніде вчені не спостерігали нахил осі на 0,06 градусів.
За деякими теоріями, магнітне поле планети формується за рахунок потоків плазми у ядрі чи розплавленого металу, а для цього вісь повинна дещо відхилятися від осі її обертання.
Вчені продовжать за допомогою Cassini досліджувати планету, щоб пояснити цей феномен.
Загадковий Титан.