На льодах Арктики, зокрема, в Гренландії, з'являються дірки, але вчені не можуть зрозуміти, що їх викликає. Про це пише наукове видання Popular Mechanics.
Фотографія, на якій видно дивні діри в кризі, зроблені фотографом і вченим Джоном Соннтагом в рамках місії NASA «IceBridge». Поки немає точних даних про причини виникнення цих провалів — можливо, вони з'являються із-за танення льоду, яке відбувається через підвищення температури морської води. Ще одна потенційна причина їх виникнення – тюлені або кити, які полюють під льодом і роблять повітряні отвори.
Місія «IceBridge» спрямована на створення повної візуальної картинки Північного і Південного полюсів з використанням найкращої фото - і відеотехніки. При цьому поки фотографії, зроблені в рамках програми «IceBridge», створюють більше питань, ніж дають відповідей.
NASA навіть створила конкурс, запропонувавши користувачам вгадати, що ж зображено на фотографії. В результаті організація отримала масу відповідей, в яких юзери припускали, що діри в кризі можуть бути пов'язані з роботою підводних човнів, падінням астероїдів, вулканічною активністю і навіть хімічними процесами в солоній воді.
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Також днями стало відомо, що в одному кубометрі льоду Арктики міститься до декількох мільйонів мікрочастинок пластику, що в тисячу разів більше, ніж вчені знайшли під час попереднього аналогічного експерименту в 2014 році. Можливо, що пробоїни в льоду пов'язані саме зі збільшенням кількості пластику в Арктиці і хімічними процесами, пов'язаними з ним.
Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що експедитори показали фантастичний світ печер. Льодовикові печери заслуговують уваги з багатьох причин, але в першу чергу тому, що утворені в тисячолітньому снігу і льоді, а не в гірських скелях. Проточені водою в льодовику, ці печери дуже непостійні. Коли льодовик переміщується, те ж саме відбувається і з печерами і тунелями всередині нього. Вчені Брендт Макгрегор і Едді Картайа досліджували фантастичний світ печер, утіорених в льодовику Сенді.