Не встигли вчені відкрити новий вид приматів на індонезійському острові Суматра, як він виявився вимираючим.
Відповідні результати дослідження оприлюднені в журналі Current Biology.
Новим відкриттям виявилася маленька група орангутанів Pongo tapanuliensis (або танапульские орангутанги). Вони живуть у лісі Батанг Тору. Їх особливість полягає у відмінності генетики від інших приматів, а також в незвичайному скелеті і зубах.
Як з'ясувалося, на острові проживають близько 800 Pongo tapanuliensis. Вони опинилися на межі зникнення через розвідування земель для видобутку корисних копалин і сільськогосподарських робіт неподалік від місця їх проживання. До того ж, на людиноподібних мавп, можливо, полюють.
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Відео про орангутангів з Суматри
За версією зоологів, цей вид вищих приматів міг бути предком орангутанів, які перебралися на Індонезійський архіпелаг з материкової Азії. Перший скелет Pongo tapanuliensis вчені виявили ще в 2013 році. Тоді з'ясувалося, що тварину вбили місцеві жителі. Дослідники вивчили череп і щелепу примату, зробивши висновок, що він сильно відрізняється від суматранських орангутанів.
Після відкриття, кількість вищих приматів, відомих науці, зросла до семи. До їх числа відносяться шимпанзе, бонобо і горили.
Як повідомляв портал "Знай.uа", екологи б'ють тривогу – господарська діяльність людства прискорює процес вимирання багатьох видів тварин. За версією вчених, якщо нічого не робити – люди залишаться єдиними на планеті. За результатами дослідження, протягом доби вимирає близько 70 представників флори і фауни.