Група вчених з Нової Зеландії планує розгадати таємницю так званого чудовиська Нессі, яке нібито мешкає в озері Лох-Несс в Шотландії.

Так, керівник групи дослідників Ніл Геммел разом з біологами буде вивчати мешкають там живих істот, у тому числі і тих, які в минулому могли прийняти за чудовисько, передає Phys.org.

"Більше 1000 чоловік стверджують, що вони бачили монстра. Може бути, там є щось незвичайне", ― припустив Геммел.

У ході дослідження вчені будуть робити проби води з різних місць озера. Геммел зазначив, що буде шукати "ДНК монстра", але проект більше націлений на тестування методів ДНК навколишнього середовища з метою зрозуміти світ природи.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Показати ще

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що Італійські археологи розповіли про знайдений недавно сенсаційне артефакт,який майже не має аналогів у світі. Можливо, це лише друге в історії археологічне підтвердження того, що в давнину існувала страта через розп'яття.

Знахідку виявили в італійському містечку Гавелло. На похорони вбитого близько 2 тисяч років тому людини ще в 2007 році натрапили будівельники, які прокладали трубопровід, повідомляють місцеві ЗМІ.

Археологи провели розкопки і перемістили останки в лабораторії. Цієї весни у виданні "Archaeological and Anthropological Sciences" були опубліковані результати досліджень.

На думку вчених, можливо, чоловік був страчений через розп'яття. Останки належать чоловікові, страченому в I столітті нашої ери, він міг бути рабом або бранцем з сусідніх з Італією регіонів, припускають фахівці. Хоча останки збереглися в дуже поганому вигляді, археологам вдалося відновити отвір від цвяха до правої п'яткової кістки, що вказує на розп'яття. При цьому, стопа була пробита не фронтально, а збоку. Погана збереженість кісток рук не дозволила вченим виявити характерні травми на зап'ястях.

Передбачається, що руки могли бути зафіксовані і мотузкою, а не цвяхами - вважається, що такий спосіб був також широко поширений і не змінював результат страти: розп'ятий так само гине від задухи.