У глибинах Тихого океану вчені виявили гігантське скупчення восьминогів, досі невідомих науці. Ці морські істоти відкладають яйця в непридатних для їх життя умовах.
Цю інформацію повідомляє газета "Сегодня".
Під час вивчення оголення Дорадо – ділянки застиглої лави, розташованої біля берегів Коста-Ріки на глибині трьох кілометрів, вчені виявили групу неймовірних молюсків. Камені біля тріщин, по яких піднімалася вода, були обліплені десятками самок.
Більше сотні глибоководних восьминогів вдалося зафіксувати завдяки безпілотному підводному апарату. Багато з них охороняли кладки з яйцями. Дослідниками було виявлено понад 186 яєць, проте ні один ембріон не подавав ознак розвитку.
Як кажуть фахівці, тварини відносяться до роду Muuscoctopus, проте раніше їхній вид ще не був описаний вченими. Їхні головні відмінності - рожеве забарвлення і великі очі. Доросла особина за розмірами відповідає обідній тарілці.
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Для глибоководних восьминогів смертельно небезпечною є тепла вода. Підвищення температури призводить до прискорення обміну речовин, і організм молюска починає вимагати більше кисню, ніж міститься у воді. Це може призвести до загибелі тварини. Крім того, представники цього роду, як правило, не схильні збиратися зграями.
Як повідомляє National Geographic, такі скелети з додатковими кінцівками були виявлені у 30 похованнях з 54 могил. Приміром, в одній могилі виявився скелет чоловіка з чотирма руками, а в іншій – останки дівчини-підлітка з трьома ногами.
Також портал повідомляв про те, що астрономи виявили в сузір'ї Риб остиглу планету-сироту, яка називається CFBDSIR 2149-0403. Про її існування вчені дізналися тільки в 2012 році, проте дослідники вважають її придатною для заселення людьми.