Таємнича зірка Таббі , або KIC 8462852, яку астрономи називають "зіркою інопланетян", не стає менш загадковою - вчені все ще не знають, чому це світило змінює яскравість.

У 2015 році серед астрономів трапився справжній переполох, коли телескоп NASA "Кеплер" зауважив провали у світінні зірки KIC 8462852. З того часу дослідники б'ють голову над природою цього явища , в той час як космічний об'єкт продовжує змінювати своє світіння.

Астрономи висунули велику кількість гіпотез. Частина вчених вважають, що провали - це явище, яке безпосередньо пов'язане з динамікою зірки, інші характеризують його дією оточуючих Таббі комет і астероїдів. Є версія, що об'єкт тьмяніє через те, що зовсім недавно поглинув планету.

Але найбільш резонансною гіпотезою стал припущення, що подібні зміни світіння можуть пояснюватись існуванням у даного світила якогось мегаспорудження інопланетян. Була висловлена гіпотеза, що коливання можуть відбуватись тоді, коли ці мегаспорудження прибульців проходять між Землею і видимою частиною диска цієї зірки.

Популярні новини зараз

Не просто оновити дані у ТЦК: чоловіків попередили, що буде потім

Чергуватимуть представники ТЦК: де українцям тепер можуть вручити повістку

Травень буде дуже важким для українців, але 2 знакам Зодіаку пощастить: хто ці щасливчики

Як відмовитися від отримання повістки, щоб вам за це нічого не було

Показати ще

Вчені розійшлися в думці про те, як слід інтерпретувати дивні результати наявних спостережень.

Одна група астрономів вважає, що знайшла рішення загадки коливань світіння Зірки Таббі, проте друга вказала на те, що всі до сих пір запропоновані пояснення цих коливань незадовільні з наукової точки зору.

Автори першої роботи використовували дані обсерваторії AstroLAB IRIS в Бельгії за 2015-2016 роки. У них вийшло, що падіння світіння Зірки Таббі в оптичному діапазоні були помітні сильніше, ніж в інфрачервоному. Як вони відзначають, якщо між Землею і цією зіркою періодично пропливають хмари пилу, то вони повинні сильніше розсіювати хвилі видимого світла і ультрафіолету, але будуть пропускати помітно більше інфрачервоного випромінювання. На їхню думку, проаналізовані ними спостереження виключають можливість того, що у Зірки Таббі є якісь інопланетні мегаспорудження. Вони вважають, що світіння падає, коли між світилом і нашими телескопами проходить хмара пилу, період обертання якого приблизно 700 днів.

Автори другої роботи використовували спостереження за більш тривалий період - з 2006 року. Вони відкидають будь-яку ідею про те, що падіння яскравості світіння може бути викликане якимсь природним об'єктом, що обертається між зіркою і нами. Дослідники відзначають, що час падіння і зростання світіння не дає ніякого повторюваного періоду. Це означає, що будь-який предмет, що обертається навколо зірки, не може відповідати за зміну світіння, оскільки він не може довільно змінювати період свого обертання. Висновки інших наукових груп вони пояснюють тим, що ті брали коротші часові відрізки, на яких непомітна не періодична мінливість світіння.

Загальний висновок дослідників другої роботи вельми стриманий. Вони зазначають, що жодне запропоноване на сьогодні пояснення ніяк не може пояснити коливань світіння об'єкту. Потрібні якісь абсолютно нові сценарії, які пояснюють те, що відбувається, з теоретичної точки зору.

Як повідомляв портал "Знай.ua", загадкова зірка Таббі знову змінила свою яскравість.