Міжнародна група вчених з Мічиганського університету провела серію досліджень, в результаті яких зуміла з'ясувати, чи дійсно періодичне куріння шкодить менше за регулярне. Так, дослідники дійшли висновку, що любителі "побалуватися" тютюном, які курять тільки коли вип'ють або проводять час в компанії друзів, шкодять своєму здоров'ю не менше, ніж ті, хто палить щодня. Мало того, нерегулярне куріння завдає по організму удар сильніший.
Експерти провели дослідження, заміривши 40 000 добровольцям рівень холестерину в крові і тиск. Серед перевірених громадян були "соціальні курці", хто бавиться сигаретами тільки під час розпиття спиртних напоїв, і люди, які не бажають відмовитися від шкідливої звички. Аналіз показав, що періодичне куріння підвищує ризик розвитку судинних і серцевих патологій, причому він вищий, ніж у завзятих любителів цигарок.
Вчені також акцентували увагу на пасивних курців, які з вдихуваним тютюновим димом потрапляють в групу ризику.
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що медики провели дослідження, в ході якого з'ясували, що молоді люди більш схильні до самотності, ніж літні. Крім того, вони змогли визначити, що самотність здатна впливати на організм таким же чином, як і практично пачка цигарок на день.
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Ми також писали про те, що дослідники перевірили, від чого більше шкоди для здоров'я: від сигарет або кальяну. Вчені звернули увагу на наявність в кальяну курильних сумішах гліцерину, через якого і утворюється характерний дим. При високих температурах гліцерин розпадається і з нього утворюються небезпечні для здоров'я людини хімічні сполуки.
Знайдено, мабуть, найдивніший в світі спосіб кинути палити. Група американських дослідників з Наукового інституту Скріппса провела декілька дослідів на щурах: вони додавали кокаїн і спиртне їм в їжу. Пізніше, канабідіол, який міститься в волокнах конопель, наносили на шкіру щурам. Виявилося, що після цього у тварин знижувалася тяга до опіатів.