Вчені зробили сенсаційну заяву після того, як виявили в бурштині стародавнього комара з залишками крові доісторичної тварини. Тіло комахи віком 45 млн років збереглося до наших днів завдяки смолистій речовині.
Про це повідомляють російські ЗМІ.
На думку групи вчених, динозаври знову з'являться на Землі. Це стане можливо завдяки маніпуляціям з ДНК. Фахівці мають намір використовувати кров комахи, видобуту з древнього комара. Вони виявили в ній профіріни гемоглобіну і сподіваються відновити динозаврів. Деякі експерти вважають, що це неможливо, але ентузіастів зупинити неможливо. Вони постійно проводять дослідження. Оптимісти впевнені, рано чи пізно вдасться знайти древніх комарів або мух, витягти з них кров доісторичних тварин, раніше мешкали на нашій планеті і відновити динозаврів. Їх ДНК збираються схрестити з генами алігаторів, пернатих і інших представників біологічних видів. Але це станеться в майбутньому, а поки вчені сперечаються про можливість здійснення такого проекту.
Крім того варто відзначити, що загін безхвостих земноводних, куди сьогодні входять жаби, має велику еволюційну історію протяжністю понад 200 мільйонів років. Однак їх скам'янілості зустрічаються вкрай рідко: вже у той час ці тварини мешкали в основному в прісних водоймах або в інших вологих умовах, які не сприяють збереженню останків.
Досі найдавніше свідчення життя жаб у вологих лісах датувалося 66 мільйонами років тому, а найстарші зразки в бурштині – 40 мільйонами років тому. Проте недавня стаття, опублікована в журналі Scientific Reports, встановлює новий рекорд.
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Варто згадати, що 66 мільйонів років тому сталося Крейдо-палеогенове вимирання, яке знищило нелітаючих динозаврів і звільнило масу екологічних ніш, які кинулися заповнювати організми, які вижили. Вважається, що жаби (як і ссавці) були в числі цих істот, які виграли від загибелі конкурентів, і швидко змінювалися, освоюючи нові доступні місця проживання. Знахідка, представлена Девідом Блекберном і його колегами зі США і Китаю, зберегла перші останки предка жаби, що дійшли до нас ще з середини крейдового періоду – 99 мільйонів років тому. Вимерлий вид отримав назву Electrorana limoae. Виявити його вдалося серед знаменитих бурштинів М'янми, які донесли до нас і інші унікальні рештки тієї епохи, включаючи хвостатих павуків і мурах-вампірів.
Земноводне збереглося чудово, дозволивши вченим провести комп'ютерну томографію і отримати тривимірну модель давно зниклої тварини, хоча основна частина її м'яких тканин за цей час уже розклалася. Вчені вважають, що Electrorana населяли вологі ліси, хоча анатомічно вони близькі до сьогоднішніх жаб-джерлянок і жаб-повитух, які ніяк не є тропічними.
Найдивовижніші у світі динозаври