Закарпаття відоме не тільки своєю унікальною і різноманітною культурою, але і природними ресурсами. В різні часи окрім лісу і мінеральних вод тут добували сіль, залізо, нафту, вугілля та інші корисні копалини. Але не всі шахти Закрапатья мають виключно господарське значення. Як повідомляє Transcarpathian Heritage, в шахті Кунігунда в Солотвино розташований гігантський соляної обеліск.

Так він виглядав на літографії 1896 року з газети "Vasárnapi ujság":

Шахта Кунігунда — одна з найвідоміших і найбільших соляних шахт Солотвина. Названа на честь дочки угорського короля Бели IV (1206-1270). В кінці XIX століття експлуатаційна площа шахти становила 9861 кв. м, а розробка солі велася на глибині 167 метрів. Щорічний видобуток солі — близько 100 тисяч тонн. Соляний обеліск всередині шахти Кунігунда зведений в 1896 році в честь "Міленіуму" — тисячоліття приходу угорських племен в Тисо-Дунайську низовину.

Популярні новини зараз

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Показати ще

Затоплення рудників почалося в 1903 році. У 1906 році на місці частини шахти утворився карстовий провал діаметром близько 60 метрів. Після наступних ерозійних процесів, осадження породи і затоплення шахти, утворилося відоме нині соляне озеро Кунігунда — найбільша рекреаційна водойма Солотвина.

А так виглядала Соляна шахта ім. Ференца (угор. Ferencbánya) в Солотвино в 1940 році:

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про біблійний храм, виявленний військовими дронами