Образ Спасителя, відомий кожному, створений великими живописцями Мікеланджело, Рафаелем і Леонардо да Вінчі, і саме вони наділили Христа європейськими рисами, які характерні для італійців і греків. Проте в арабських і африканських країнах Спасителя часто зображують темношкірим.
Історики впевнені, що в світі домінує саме західноєвропейський образ, але все-таки є й інші варіанти, які залежать від культури художника, який показав світу свого Христа.
Згідно церковної літератури, Ісус був абсолютно "звичайною людиною" і "братом" людей. Враховуючи, що він був родом з міста Назарет, найімовірніше, у Христа була близькосхідна зовнішність.
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Британські вчені і ізраїльські археологи вирішили дізнатися справжній образ Ісуса. Також у дослідженні брав участь Річард Нів, відомий своїми "реконструкціями" Олександра Великого, Філіппа II Македонського та інших історичних особистостей.
Вчений Річард Нів у процесі реконструкції портрета Христа працював з черепами з Єрусалиму, які належали сучасникам Ісуса. Провівши безліч досліджень, Нів встановив, яким могла бути форма черепа, як розташовувалися м'язи на обличчі, яка була форма губ, носа і очей.
Також в своїх дослідженнях учений задіяв малюнки, датовані I століттям, і на них у Спасителя темні очі. Нів зазначив, що середній зріст семітів того часу був 155 см, а важили вони близько 50 кг.
Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що офіційні особи Ватикану вже не вперше доводять, що усвідомили те, наскільки науково-технічний прогрес йде вперед і змінює свідомість людей. Раніше церква визнала, що Великий вибух дійсно був, а тепер вони запропонували щось і зовсім революційне.
У Ватикані мають намір провести захід, де будуть запрошені не тільки духовні особи, а й представники науки. І мова на цій зустрічі піде про космології. Провідні фахівці саме цієї області відвідають Ватикан. Такою зустріччю духовенство має намір зміцнити зв'язки Церкви і науки.