Людству давно відомий метод ультразвукової діагностики в медицині. Але тепер, ця форма опису стану здоров'я може вийти на принципово новий рівень. Адже джерело ультразвуку можна розмістити всередині людського організму, не приносячи йому ні найменшої шкоди. Мова йде про спеціальні генно-модифіковані бактерії, чия життєдіяльність пов'язана з посиланням специфічних сигналів, повідомляє портал GoGetNews.

Дослідники з Каліфорнійського технологічного інституту в США почали розробляти генетично модифіковані бактерії, здатні посилати сигнали сонара з глибини людського тіла, відображаючи звук. За словами фахівців, подібна технологія дозволить проводити діагностику різних захворювань без хірургічного втручання. Клітини Escherichia містять гени двох інших видів бактерій, що дозволяє їм вирощувати нові внутрішні структури, звані газовими бульбашками. Везикули, що поширюються по організму, починають виділяти особливі сигнали, що фіксуються зовнішніми приладами.

За словами фахівців, технологія дасть можливість визначати максимально точне місце розташування пухлини в тілі людини за лічені секунди. Ультразвук, який проводитиметься безпосередньо в тілі людини, зможе змалювати повну карту організму. Перша спроба дослідників полягала у вилученні генів, виділяють особливі звукові бактерії. За словами фахівців, технологію почнуть випробовувати на людях вже в наступному році.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про управління гаджетами за допомогою ультразвуку

Популярні новини зараз

З 1 квітня почнете отримувати від 3 520 до 8 тисяч гривень: чиї виплати стали більшими

Будуть під постійним обстрілом: астролог вказав, на які міста чекає пекельний тиждень

3 хвилини – правда чи міф? За скільки ракета "Циркон" може дістатися українських міст

Відвикайте від опалення: українців просять зробити це до вимкнення, щоб не постраждати

Показати ще