Цього року за дивним збігом обставин одне з найбільших сонячних затемнень припадає саме на п'ятницю 13-го. Наступне (найближче за календарем) очікується на початку серпня.

Втім, як стверджує більшість експертів, воно буде лише частковим, це явище зможуть побачити на південному узбережжі Австралії, на острові Тасманія і на частині Антарктиди.

За даними NASA, подібне сонячне затемнення, яке відбувалося в п'ятницю 13 числа, в останній раз відбувалося в грудні 1974 року. Наступне часткове затемнення, яке відбудеться в п'ятницю 13-го числа, можна буде побачити тільки в вересні 2080.

Найкраще затемнення також можна буде спостерігати в місті Хобарт на острові Тасманія: там буде видно 35% діаметра Сонця, покритого Місяцем. Затемнення буде видно і для мешканців південного узбережжя Австралії, а також полярників в північній частині Антарктиди.

Популярні новини зараз

По 3600 грн на руки три місяці поспіль: кільком категоріям українців виплатять допомогу

Змінили умови для "броні" від мобілізації: деталі масштабних змін

Школи визначились з датою зимових канікул: скільки відпочиватимуть діти

Грудневе підвищення пенсій: кому зроблять подарунок напередодні свят

Показати ще

А ось українці цього явища не побачать, за київським часом сонячне затемнення почнеться 13 липня о 4:48, максимального апогею досягне в 6:02. При цьому вже в 7:13 Сонце знову вийде з-за Місяця.

Сонячне затемнення: що варто знати?

Якщо скористатися цим затемненням правильно, можна швидко внести цю трансформацію в своє життя, щоб у ньому відбулися якісь сприятливі зміни.

Затемнення викличе потужний імпульс духовного розвитку, оскільки в його пік буде хороший аспект Урана з позитивними зірками. Буде також Білий Місяць, що символізує ангела-хранителя. Це говорить про те, що у людей посилиться зв'язок зі своїми "небесними помічниками", і неприємних пригод у їхньому житті стане набагато менше.

Затемнення 13 липня спричинить найбільший вплив на людей, народжених під знаком Рака, тому що сонце і місяць перебуватимуть саме в цьому знаку. Цікаво, що практично усi сонячнi затемнення розписанi наперед. Прогнозувати їх допомагають математичнi моделi, що досить точно описують рух Мiсяця, Землi й планет Сонячної системи.

Багаторiчнi спостереження показали, що мiсячнi й сонячнi затемнення вiдбуваються iз циклом, довжина якого становить 6585,3 доби, або трохи бiльше 18 рокiв.

Цей перiод називається сарос. Упродовж року на Землі може відбуватися від 2 до 5 сонячних затемнень, з яких не більше двох — повні чи кільцеподібні.

Найтриваліше у ХХІ столітті затемнення було зафіксоване у липні 2009 року, коли тінь Місяця закривала світило упродовж 6 хвилин 39 секунд. А у минулому столітті найдовше затемнення Сонця тривало 7 хвилин 8 секунд, це сталося у червні 1955 року.

Дивіться: сонячне затемнення, липень 2018 року

Як повідомляв портал "Знай.ua", у ніч на 28 липня українці зможуть спостерігати в небі місячне затемнення. Фаза повного затемнення триватиме 1 годину 43 хвилини. Протягом трьох годин і 55 хвилин можна буде дивитись на часткове затемнення.