Вчені створили новий вид біорозкладаючої пластмаси з допомогою бактерій двох видів і сонячного світла. Ці бактерії виробляють пластмасу, накопичуючи її, як людина накопичує жир.

“Ми знаємо, що такі симбіози існують в природі, - коментує Тейлор Вейсс, автор дослідження, який працював з групою вчених з Мічиганського університету. - Ми намагаємося наслідувати природі, зменшуючи викиди забруднюючих речовин у навколишнє середовище".

Згідно з даними лабораторного експерименту, вироблення біопластика з допомогою симбіозу бактерій відбувається в 20 разів швидше, ніж за допомогою традиційного фабричного методу. Крім того, загальноприйнятий підхід вимагає значно витрати зерна і цукру, щоб нагодувати бактерії, а виробництво зерна і цукру - тисячі гектарів сільгоспугідь, які могли б використовуватися для виробництва продуктів харчування.

Популярні новини зараз

Гороскоп на сьогодні, 15 травня: день сюрпризів, конфліктів і неочікуваних перемог

Працювали все життя, а стаж не зарахують: які роки викинуть з пенсії

Пекельне літо: на Україну чекає нова хвиля аномальної спеки, прогноз погоди лякає

Ухилянтам запустять нове обмеження: тисячі чоловіків підпадуть під покарання

Показати ще

Новий метод пропонує в якості джерела цукру використовувати бактерії і сонячне світло, знижуючи витрати на виробництво пластику.

В рамках дослідження було заборонено використовувати антибіотики. Але з'ясувалося, що болівійські бактерії досить сильні, щоб боротися з природними забрудненнями самостійно. Після успішних експериментів, вчені планують вивести технологію у виробничі масштаби.

У разі успіху можна вважати, що людство створило більш екологічний спосіб створення пластику, знизивши ри цьому його ціну.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що дієта грізлі здивувала вчених.