У Теннесі (США) 11-річному хлопчику вдалося знайти найдавніший зразок скам'янілості. В районі узбережжі озера Дуглас дитина натрапила на дивом вцілілі рештки трилобіта, вік якого – приблизно 475 років. Істота була міцно прикріплена до скелі.

Історична знахідка

Коли про це дізналися батьки хлопчика, вони одразу ж передали річ фахівцям з Університету Теннессі. Професор палебіології був вражений побаченим, адже вважалося, що такі скам'янілості до наших днів не збереглися, проте на вигляд вони були у чудовому стані.

До цього часу експертам доводилося бачити хіба що фрагменти, досить невеликі за розміром. Припускають, що трилобіти з'явилися на землі в проміжку між 521 і 252 мільйонами років тому. А homo sapiens мешкають на планеті всього 200-300 тисяч років.

При цьому найстаріші членистоногі зникли з планети ще до появи динозаврів. Трилобіти могли жити ще й довше, адже їхні сліди періодично знаходять у різних куточках земної кулі. Знахідку американського школяра найімовірніше відправлять до музею.

Популярні новини зараз

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Показати ще

Хто такі трилобіти?

Трилобі́ти (Trilobita) — клас вимерлих морських членистоногих, з'явилися на початку кембрію. У них було тіло еліптичної форми, у більшості довжина сягала 3-10 см (рідко 5 мм або 45-70 см). Тіло складалося з головного, тулубного (торакса) і хвостового відділів, двома поздовжними борознами воно (тіло) поділялося на осьову і бічні частини.

Головний відділ за формою нагадував щит, осьова частина (глабелла) якого була гладка або з борознами (1-4), які поділяли його на лопасті.

По боках глабелли розташовувалися щоки з очима — фасеточними (зі щільно притиснутими багатокутними лінзами, число яких сягало 15 000) або агрегатними (з двоопуклих лінз числом від 2 до 300—400). Деякі трилобіти не мали очей.

Існує версія, що личинки, ймовірно, вели планктонний спосіб життя, пізніше переходили до життя на дні. У разі небезпеки деякі трилобіти могли згортатися.

Дивіться: еволюція людини за одну хвилину

Як повідомляв портал "Знай.ua", учені з університету Сент-Ендрюса, що у Великій Британії, створили ультратонку гнучку плівку, здатну випромінювати лазерне світло. Створено її на основі органічних напівпровідників, і після установки на око вона багаторазово збільшить можливості людського зору.