Відомий американський вчений Девід Вольперт з Інституту Санта-Фе (SFI) математично довів відсутність всевідаючої сили.

Американський математик використовує поняття "машина висновку" – пристрій, здатний отримувати інформацію про всесвіт за допомогою спостережень за поточними процесами, зберігати їх в пам'яті і передбачати їх результат. Про це стало відомо завдяки повідомленням американських ЗМІ.

Відповідним пристроєм може бути надприродна істота або вчений, озброєний суперкомп'ютером з необмеженими можливостями.

Дотримуючись формальної логіки, машина може відповісти на питання про нинішній стан всесвіту. При цьому питання та спосіб, за допомогою якого було отримано відповідь, залежить від стану самого всесвіту.

Зокрема, закони всесвіту обмежують те, що пристрій може знати. Аналогічне стосується і здатності передбачити майбутній стан. Математик проводить аналогію з висловлюванням, що будь-яке передбачення майбутнього не враховує вплив самого передбачення на майбутнє.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Показати ще

Вольперт підкреслює, що в одному всесвіті не можуть існувати дві "машини висновку" з вільною волею та усезнанням.

Приміром, є двоє вчених – Боб і Аліса – вони мають необмежені обчислювальні здібності. У такій ситуації вільна воля визначається як здатність Боба задати собі питання, не обмежуючи можливі питання, які здатна задати собі Аліса, і навпаки.

У результаті виникне парадоксальна ситуація, коли Боб не може передбачити, що подумає Аліса, якщо остання спробує передбачити, про що не думає Боб. Вольперт називає своє твердження "доказом монотеїзму".

Математик підкреслює, що одну і ту ж машину висновку" в різні моменти часу можна розглядати як дві різні "машини висновку", які існують в одному всесвіті. Проте, згідно з "доказом монотеїзму" це неможливо.

Як повідомляв портал "Знай.uа" глава УПЦ КП Філарет заявив, що після створення української помісної церкви, яку її ініціатори називають Українською православною церквою УПЦ МП "не буде мати права" на назву "Українська православна церква". Про це Філарет сказав під час зустрічі з українською громадою в посольстві України в Бельгії