У неділю, 11 березня, авторитетне наукове видання Nature опублікувало нове дослідження, в якому поставило під сумнів більшість раніше існуючих теорій про виникнення Місяця. Варто відзначити, що до теперішнього моменту найбільш вірогідною причиною появи супутника вважалося зіткнення з Землею невеликого метеорита. Однак, сьогодні ж виявляється, що вплив ззовні був набагато більшим. Демонструємо, найактуальніші теорії виникнення Місяця.

1. Самотній вовк

Одна з найпоширеніших теорій свідчить, що Місяць — це справжня планета, яка прийшла в нашу систему ззовні і була притягнута гравітацією Землі. Вчене співтовариство ставиться до цієї теорії досить скептично, оскільки Місяць не такий вже й легкий, щоб піддатися такому впливу нашої планети. Однак, серед науковців є і прихильники даної теорії: вони стверджують, ніби маса супутника змінилася в більшу сторону за рахунок космічного сміття, що збирався навколо нього протягом кількох мільярдів років.

2. Штучний супутник

За самою фантастичною теорією Місяць представляє собою не що інше, як штучний об'єкт. Його нібито розмістили у Землі з метою зібрати достатньо даних про нашу цивілізацію. Як не дивно, але ця ідея теж не виникла на порожньому місці. Під час висадки американських астронавтів місії Аполло-18 сейсмограф зафіксував найлегшу вібрацію всієї планети — такі свідчення могла дати лише порожня сфера.

Популярні новини зараз

Шукати іншу роботу або голодувати у старості: яку пенсію дадуть людям із зарплатою 10 000 грн

Зміни у тарифах: мобільний оператор Lifecell зробив важливе оголошення

Як відмовитися від отримання повістки, щоб вам за це нічого не було

Жодних довгих дієт та виснажливого спорту: надійний спосіб схуднути до літа

Показати ще

3. Сучасне тлумачення

І ось, нарешті, остання теорія, яка вважається на даний момент найбільш вірогідною. Отже, фахівці проаналізували привезені з Місяця зразки і прийшли до висновку, що наш супутник — це всього лише величезний осколок Землі. Приблизно чотири мільярди років тому в те місце, де зараз знаходиться Тихий океан, вдарила інша планета, розміром із Марс. Осколок, що відколовся пішов на деяку відстань і зупинився, утримуваний гравітацією Землі.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав про те, що вчені з Каліфорнійського і Гарвардського університетів припустили, що Місяць міг утворитися всередині Землі, коли наша планета була синестією — киплячою обертовою хмарою випаровування породи.