Сучасна біологія є наукою заснованої на багатому фактологічному матеріалі. Однак і тут є свої білі плями. Наприклад, біологам як і раніше мало що відомо про життя і звички кокосових раків. Однак іноді в пошуках знань вченим доводиться ставати свідками кривавих драм. Як повідомляє сайт Страна.Ua, відомий біолог Марк Лайдре зафіксував епізод нападу кокосових раків на сплячу птицю. За лічені години ракам вдалося розірвати і повністю з'їсти свою жертву. Дослідник описав побачене в журналі Frontiers in Ecology and the Environment.

Кокосові раки (пальмові злодії) – вид десятиногих раків-пустельників, довжина їх тіла досягає 40 см, а маса – 4 кг. Вони всеїдні, харчуються вмістом кокосових горіхів, більш дрібними ракоподібними і мертвими родичами. При цьому сила стиснення їх клешні порівнянна з силою укусу тигра. Біолог розповів, як один рак підкрався до красноногой олуші, птиці, більше його самого, поки та спала на нижній гілці дерева, вчепився в її крило і утримував, поки вона намагалася відбитися від нього ногами.

Запах крові залучив ще п'ятьох кокосових раків, які поспішили приєднатися до битви. За кілька годин вони розчленували і з'їли птицю. Це не перший раз, коли кокосові раки нападають на червононогих олуш, зазначає Лайдре. Два роки тому його колега спостерігав, як рак затягнув птицю в нору. Незважаючи на жорстокість побаченого, ці кадри дозволяють дізнатися більше про життя кокосових раків, вважає Лайдре. Вони не дуже добре вивчені і будь-яка інформація може бути корисна. Так, встановлено, що птахи уникають гніздитися на островах, де багато кокосових раків.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про самогубство ракових клітин