Групі дослідників з Національного автономного університету Мексики на чолі з Константино Масіяс Гарсія прийшли до висновку, що міські птахи використовують сигаретні недопалки для боротьби з паразитами в своїх гніздах. Спостереження проводилися за гніздами чечевиць, мексиканських аналогів наших горобців. Виявилося, що птахам відомі токсичні властивості тютюну і його здатність відганяти шкідливих комах. Як повідомляє портал Навколо Світу, вчені і раніше здогадувалися про такий винахід пернатих, однак докази були отримані лише зараз.
Автори спостерігали за 32 гніздами чечевиц, і в кожному наступного після появи яєць день замінювали природну, зібрану птахами, підстилку на штучну, яка не містила жодних паразитів. Проте потім в 10 гнізд вносилися справжні живі кліщі, ще в 10 – мертві, а решту 12 зберігали чистими. У статті, опублікованій у Journal of Avian Biology, Гарсія і його колеги пишуть, що при наявності кліщів в гнізді незабаром з'являлися "роздерті" сигаретні фільтри, які птахи приносили з вулиць. Загальна вага недопалків, які приносили додому власники заражених кліщами гнізд, була на 40% більше, ніж у гніздах з мертвими кліщами.
Це дозволяє вченим припустити, що птахи використовують сигаретні фільтри саме для боротьби з ектопаразитами, здатні пошкоджувати пір'я і живитися кров'ю. Знаходять і збирають їх самки, швидше за все, покладаючись на нюх. Втім, шкідлива звичка залишається шкідливою. Нікотин та інші речовини, що містяться в недопалках, отруйні для птахів, однак можливість позбутися від паразитів, мабуть, важливіше не настільки швидких токсичних ефектів.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про птиць, які сміються як кінозлодії