У сучасному світі важко сконцентруватися на чомусь одному. За нашу увагу постійно конкурують соцмережі, зовнішня реклама, крикливі заголовки ЗМІ. Вчені відзначають, що сучасні підлітки, наприклад, в набагато меншій мірі здатні концентруватися на чомусь одному, ніж їх однолітки 40 років тому. Для цього явища навіть придумали спеціальний термін "синдром розсіяної уваги". Всі ці обставини змушують продавців медіа-продукту йти на все нові хитрощі, а вчених пильніше вивчати механізми нашої пам'яті. Як повідомляє видання Science Daily, групі дослідників з Сінгапуру вдалося наблизитися до розуміння принципів роботи нашої пам'яті.
Робоча пам'ять — це різновид короткочасної пам'яті, яка відповідає за зберігання і обробку інформації, необхідної для виконання повсякденних когнітивних завдань, таких як прийняття рішень або розуміння мови. Вона діє в короткий тимчасові проміжки дозволяє нам зберігати увагу, наприклад, коли ми запам'ятовуємо чийсь номер телефону або рахуємо в розумі. Важливо те, що ми здатні виконувати ці завдання навіть під впливом відволікаючих чинників — коли дія переривається або надходить нова інформація.
Однак, проведене сінгапурськими вченими дослідження свідчить, що відволікання все-таки змінює активність нейронів, але вони здатні зберігати інформацію, реорганізуючи її всередині тих же нейронів. Іншими словами, "код", який використовують нейрони для того, щоб зберегти інформацію в пам'яті, перетворюється в інший код після впливу відволікаючого чинника.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про нашестя восьминогів