На початку року мережу заполонила незвичайна публікація, автор якої давав нібито логічні пояснення про генетику. Як виявилося, популярна серед користувачів інформація – просто міф, а людей массово обдурювали. Мова йде про статтю, опубліковану блогером Левітовим.
В коментарі "Обозревателю" науковий співробітник Інституту геронтології Олександр Коляда пояснив, чому не слід вірити у подібні речі і що не так із шалено популярним матеріалом.
Він запевнив, що автор взагалі немає нічого спільного із генетикою, а шкільного курсу біології не вистачить, щоб називати себе "світилом науки".
У тексті блогера йшлося про те, що інтелектуальні здібності не передаються від батьків. Коляда ж запевняє: слід враховувати гени обох батьків і їх сумісність, щоб робити хоча б якісь висновки.
"Уявіть потенційно конфліктну ситуацію, коли відразу дві господині варять борщ разом, обговорюючи по ходу всі тонкощі рецепта. У борщу є шанс вийти смачним, але ніяк не можна буде приписати всю заслугу цього однією з господинь", - порівняв експерт.
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Безглузді спекуляції виникли й на питанні Х-хромосом: таких нараховується близько 15%. Дівчина може успадкувати риси батька , а син – матері, тому "розбавити гени" інтелектом цілком можливо.
"Справа в тому, що гени не є вирішальними у формуванні таких складних ознак, як характер, переваги в політиці або розумові здібності. Вони відповідають в основному за особливості будови мозку", - зазначив він.
Фахівець підсумував, що псевдовчений не врахував факт навколишнього середовища, виховання, патологій – все те, що безпосередньому впливає на формування людини. Тому передчасні висновки не можна вважати повноцінною науковою роботою.
Як повідомляв портал "Знай.ua", голландські вчені зробили невтішний прогноз щодо майбутнього здоров'я землян.