Підлітковий вік у сучасних молодих людей триває від 10 до 24 років, хоча прийнято вважати, що цей термін закінчується в 19 років.

Відповідне дослідження провели експерти медичного журналу Lancet, результати якого публікує BBC.

Спеціалісти які проводили опитування, стверджують, що постіндустріальним країнам необхідно нове визначення підліткового віку. Якщо раніше європейці вступали у доросле життя в 19 років, то сьогодні це відбувається в середньому в 24. Нову норму потрібно відобразити в законах, вважає ряд експертів.

Основні причини підвищення віку дорослішання – соціальні. Сьогодні в постіндустріальних країнах молоді люди довше здобувають освіту, пізніше одружуються і заводять дітей.
"Вікові категорії завжди досить довільні, але сьогодні наше розуміння підліткового періоду занадто вузьке. Період з 10 до 24 років підходить краще, з огляду на те, як сьогодні розвиваються підлітки", - вважає директор центру дитячого здоров'я Королівської дитячої лікарні в Мельбурні професор Сьюзан Сойєр.

На її думку, зміни повинні вплинути на соціальну політику в західних країнах. Наприклад, Сойєр пропонує продовжити дію соціальних послуг з підтримки молоді до 25 років.

З нею не згодна доктор Джен Макваріш, соціолог з Кентського університету. На думку Макваріш, запропоновані заходи приведуть до того, що бажання підлітків стати незалежними буде сприйматися як патологічне.

"Немає нічого безповоротно інфантильного в тому, щоб провести перші роки після двадцяти, отримуючи вищу освіту, або експериментуючи з пошуком роботи ... Суспільство повинно ставити якомога вищу планку для наступного покоління", - вважає вона.

Дивіться відео про проблеми підліткового віку:

Як повідомляв портал "Знай.ua", вчені спростували теорію старіння мозку.

Популярні новини зараз

По ваші лічильники скоро прийдуть: що потрібно зробити, якщо незнайомці вже на порозі

"Працював усе життя, а користі - нуль": чи можуть українські пенсіонери продати свій стаж

В Україні впроваджують новий спосіб оплати за тепло: що тепер робитимемо

Нові ціни на соняшникову олію, рис та сосиски: чи спорожніють гаманці

Показати ще