На думку колективу зоологів з Університету Портсмута, почісування в нервовій ситуації є відлунням історії нашої еволюції. Імовірно таким чином наші пращури розряджали обстановку по міры наближення конфлікту, повідомляє російське джерело.

Вчені висловили припущення, що демонстрація власної невпевненості може працювати на зниження рівня агресії у колективі.

Ведучи спостереження за макаками-резусами на острові Кайо Сантьяго, вчені помітили, що особина з більш високим статусом у разі наближення конфлікту нападала на менш статусну в 75 відсотків випадків, коли та вела себе спокійно. Якщо ж вона чесалась, прояви жорстокості фахівці фіксували лише в половині випадків. Подібна тенденція, як повідомляється, спостерігалася протягом восьми місяців.

Вчені вважають, що демонстрація власного хвилювання може донести до потенційного агресора одне з двох повідомлень. З одного боку, занепокоєння може означати, супротивник який чешеться не готовий оборонятися, з іншого — що, якщо він так збуджений, у разі бійки він може повести себе непередбачувано. У першому випадку атака виявляється зайвою, у другому — небезпечною, і в обох випадках той, на очах кого примат почісує себе, з більшою ймовірністю відмовиться від агресії.

Популярні новини зараз

Торкнеться учнів 5-7 класів: у МОН анонсували нововведення

Українцям можуть припинити соціальні виплати: кому треба поквапитись за новими правилами

Магнітні бурі вдарять з новою силою: кава та алкоголь – під забороною

Українцям пропонують нову фінансову допомогу: гроші виплатять одразу

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" розповідав історію про футболіста та його домашню мавпу