Вченим вдалося просунутися в дослідження світла. Фізики з італійського дослідного інституту CNR NANOTEC перетворили його в аналог квантової рідини.
Про це повідомляє Phys.org. Нова форма матерії здатна "обтікати" різні перешкоди на шляху.
Подібний ефект виникає, коли скупчення частинок або атомів охолоджують майже до абсолютного нуля. В результаті припиняється тепловий рух і починають проявлятися квантові явища.
Атоми після зниження температури набувають здатність "текучості" без тертя і просочуватися крізь вузькі щілини та капіляри. Речовина з такими властивостями називають квантовою рідиною.
В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися
Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Вчені вирішили повторити ефект при кімнатній температурі і використовували надтонку плівку з органічних молекул. Вони помістили її між двох дзеркал з дуже високими коефіцієнтами відображення. В зібраний пристрій запустили фотони, які опинилися в дзеркальній пастці. Вони чіплялися за молекули і так породжували гібридну рідину зі світла і матерії.
Успішний експеримент, за словами вчених, довів, що подібну речовину можна отримати і без наднизьких температур. Це дозволить створювати пристрої на основі фотонної суперрідини, в яких тертя і супутні втрати тепла будуть зведені до мінімуму.
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, вченим вдалося просунутися у вивченні чорних дір. Вони відтворили її копію в лабораторних умовах.