Міжнародна група вчених зіставила результати 522 досліджень за участю понад 116 тисяч чоловік і прийшла до висновку, що сучасні антидепресанти дійсно ефективні при боротьбі з великим депресивним розладом. Експерти склали список препаратів, які виявилися найбільш дієвими у порівнянні з плацебо та викликали найменшу кількість побічних ефектів. Дослідження опубліковане в журналі Lancet, - пише Naked Sience.
За словами фахівців, люди, які страждають депресією, не завжди отримують необхідні ліки. Одна з найпоширеніших причин – упередження пацієнтів проти антидепресантів. Результати опитувань показують, що багато хворих депресією відмовляються приймати препарати, оскільки вважають їх неефективними і навіть шкідливими.
Випробування препаратів проводили методом рандомізованого контрольованого подвійного сліпого дослідження – учасників розподіляли по групах потай і від пацієнтів, і від добровольців. Автори нової роботи порівнювали результати терапії через 8 тижнів після завершення курсу препарату або плацебо.
Всі тестовані антидепресанти виявилися більш ефективні, ніж плацебо. Найкращим виявився амітриптилін – це препарат з групи трициклічних антидепресантів. Він впливає не тільки на основні симптоми депресії, але і зменшує тривожність і дратівливість.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Велика частина найбільш дієвих препаратів належить до групи селективних інгібіторів зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС) — сьогодні ця група ліків вважається однією з найбільш перспективних. Тим не менш автори роботи вважають, що кожен препарат зі списку може виявитися корисним, так як антидепресанти підбирають з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта і тільки лікарем.
У списку засобів, що поєднують ефективність з "м'якою" дією і мінімумом побічних явищ, лідирує агомелатин – препарат, стимулюючий мелатонінові рецептори. Другим виявився СІЗЗС есциталопрам, який використовують не тільки при депресії, але і при тривожних та панічних розладах.
Увага! Самолікування може зашкодити вашому здоров'ю.
Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", вчені знайшли простий спосіб подолати алкогольну залежність.