Міжнародна група вчених з Американського онкологічного товариства провела серію досліджень аби з'ясувати, наскільки сильно шкодить пасивне куріння дитячому організму. Дим, який утворюється в процесі тютюнового горіння, виділяє понад 4 000 речовин хімічних сполук, найнебезпечніші з них - нікотин, чадний газ, смоли, солі важких металів і залишкові речовини, що виникли при згорянні.
Як повідомляє портал Рoliteka, більше 40 з'єднань провокують різні онкологічні захворювання. Крім нікотину, що викликає залежність, в організм потрапляє величезна кількість шкідливої хімії. Причому це відбувається не тільки під час активного, але і пасивного куріння. Найчастіше пасивними курцями стають діти, чиї батьки самі курять.
Так, вчені провели дослідження, в якому взяли участь 70 900 осіб. Добровольців розпитали про їхню схильність паління протягом всього життя, а потім протягом наступних 22 років відстежували стан їхнього здоров'я.
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Автори проекту впевнені, що пасивне куріння в дитячому віці "додає сім смертей на кожні 100 000" серед дорослих некурців, що вмирають щорічно від онкології, найчастіше раку легенів. Про результати багаторічної наукової роботи дослідники написали в статті американського журналу профілактичної медицини.
Як повідомляв портал "Знай.uа", щоб продовжити своє життя на три роки достатньо всього лише щодня присвячувати 5-10 хвилин бігу.
Також "Знай.uа" писав, нітрати в невеликих кількостях є не тільки в кавунах, але і в овочах і фруктах, у воді і навіть в організмі людини.