Міжнародна група вчених з Мічиганського університету провели серію досліджень, в результаті яких з'ясували, що з водоростей можна виділяти речовину, здатну впоратися зі сліпотою, причому як із набутою, так і вродженою.

З'ясувалося, що у деяких водоростей є особливе світлочутливе око, за допомогою якого рослина стежить за умовами освітлення і дозволяє водоростям рухатися в бік світла для того, щоб запускати процес фотосинтезу і отримувати харчування. Про це фахівці написали в статті періодичного університетського видання.

Оскільки за роботу світлочутливого очі відповідає білок ChR2, дослідникам вдалося виділити його в чистому вигляді. Під час наукової роботи з'ясувалося, що цей білок може регулювати біосинтез мікроРНК і виступати в якості фактора ремоделювання хроматину - речовини хромосом, яке представляє собою комплекс ДНК, РНК і білків.

Завдяки цьому білку можна домогтися, аби процес відновлення клітин відбувався зсередини. Крім того, якщо вводити білок ChR2 в сітківку пацієнта, який втратив зір в результаті пігментного ретиніту, то це дозволяє зупинити цей процес - захворювання не прогресує.

Популярні новини зараз

"Війна в Україні завершиться несподівано" – пророцтво монаха з гори Афон

Мобілізація жінок у травні: кому доведеться йти до ТЦК

Компанія Apple "вбила" багатомільйонне місто одним рішенням: тепер можна зносити все

Медична помилка перетворила життя українки на пекло: "Те, що ви вижили – це феномен"

Показати ще

Зараз під час більш детальних досліджень вчені помітили, що повністю відновити зір білок не може, але сліпі люди почали бачити і розрізняти контури предметів і обриси об'єктів. Для з'ясування всіх властивостей білка вчені проведуть додаткові дослідження. Хто знає, можливо в недалекому майбутньому людство зможе виліковувати сліпоту.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що фахівці з Глазго дійшли висновку, що пізній відхід до сну може спровокувати появу розсіяного склерозу або хвороби Альцгеймера. Дослідники вирішили провести експеримент з метою вивчення способу життя 91105 учасників віком від 37 до 73 років.

Активність добровольців фіксувалася завдяки наручним браслетам. На основі цих даних учені змогли розрахувати цикл неспання і сну випробовуваних. Крім того, експерти використовували медичні дані про учасників. І ось, що з цього вийшло.