Вченими була розроблена тривимірна карта нашої галактики. Така карта, на думку астрономів, допоможе їм краще зрозуміти не тільки структуру нашої галактики, але і саму еволюцію.

Найбільшу об'ємну карту Чумацького шляху презентувало Європейське космічне агентство. При цьому вона містить відомості про яскравість і місце розташування близько 1,7 млрд зірок.

На даний момент представлена карта є найбільш детальною у світі. Вона містить точні дані щодо відстані зірок між собою, траєкторія руху кожної з них, а також яскравість.

Створення такого роду карти потребувало величезних зусиль і інформації. Для її створення були використані дані, зібрані телескопом Gaia. Він був виведений на орбіту Землі ще в грудні 2013 року. За підрахунками вчених, зараз він знаходиться на відстані близько 1 мільйона кілометрів від нашої планети.

Популярні новини зараз

Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Показати ще

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" іспанські, швейцарські та італійські астрономы виявили на відстані всього 21 21 світлового року від Землі суперземлю, розташовану в зоні населеності своєї зірки. Цей об'єкт є найменшим з усіх екзопланет, що знаходяться поблизу Сонячної системи. Маса новообнаруженной суперземли перевершує нашу рідну планету в 2,8 рази.

Виявлена екзопланета обертається навколо зірки GJ 625 (Глізе 625) спектрального типу М2, що приблизно в три рази легше Сонця. Суперземля, названа GJ 625 b, робить повний оборот навколо своєї осі за 14,6 дня. Від свого сонця планета віддалена на відстань 0,08 а. е. (астрономічних одиниць).

Згідно з розрахунками астрономів, суперземля може знаходитися поряд з внутрішнім краєм зони населеності своєї зірки. Результати, отримані за допомогою спектрографа HARPS-N в Обсерваторії Роке-де-лос Мучачос на Канарських островах, дали можливість оцінити вченим середню температуру поверхні GJ 625. За їх словами, вона становить приблизно 350 кельвінів (77 ° С).