Багато представників саваною флори зобов'язані слонам розширенням ареалу свого мешкання. Такого висновку дійшла група дослідників на чолі з Кетрін Банні з південноафриканського Преторийского університету.

Попадання на новий грунт разом з живильним слонових гноєм значно збільшує шанси на проростання насіння. Для деяких видів рослин це чи не єдині можливі умови для продовження популяції. Ще один цікавий факт: гнойові жуки не селяться в слонячих купах, що дозволяє насінню залишитися не пошкодженими.

Методологія дослідження була досить проста. Катрін Банні вирахувала, яку відстань встигає пройти слон за той час, що необхідно насінню фруктів для переміщення по його 20-метровому кишечнику. Диня зіграла роль "сигнальної" культури в дослідженні, завдяки свому легкопізнаваниму насінню.

Під час гону самці здатні подолати до 65 кілометрів за чотири доби. Саме цей період достатній для повного виходу динного насіння з організму тварин.

Однак, варто зауважити, що своїми "посівними роботами" слони лише компенсують шкоду заподіяну екосистемі, адже часто саме вони стають причиною масштабного витоптування трави, повала дерев і здертої зі стовбурів кори.

Популярні новини зараз

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Показати ще

Єдині, хто здатний перевершити слонів в дальності розповсюдження насіння це перелітні птахи. Хоча обсяги цих переносів неспівмірні: за 3 дні слон здатен "посіяти" до мільйона зернят.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", вчені ідентифікували залишки найбільшої травоядної істоти.