Дослідники з Санкт-Петербурзького державного і Білоруського національного технічного університетів описали раніше невідомий науці вид древніх акул.
Про це повідомляє "Новое время".
Тварина мешкала на Землі близько 345-350 мільйонів років тому, його назвали Tamiobatis elgae в честь відомого естонського палеоіхтіолога Ельги Марк-Курик.
У акули дуже незвичайні зуби, відзначають автори відкриття. Кожен являє собою розгорнуту корону, де центральний зубець - в два рази вище і в три рази ширше, ніж інші зубці. Зуби первісного хижака усіяні різними каналами і нерівностями, наростами і горбиками. Все підставу зубів займає дуже щільна і складна мережа судинних каналів.
У них значно більше число бугорочки, ніж у зубів інших видів Tamiobatis, а також унікальна "корона", що містить два стовпці другорядних високих горбків, по-різному спрямованих і викривлених. Дослідники зробили знімки зубів у різних ракурсах на мікротомографії і скануючих електронних мікроскопах, після чого порівняли їх з зубами інших древніх хижачок.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
"На мікротомограмме видно, що в частокіл вершин зуба застряг зуб невеликий кісткової риби. У мене є підозри, що акула харчувалася дрібними лучеперих рибками: схопила одну, а зуб так і застряг між вершинами в щелепи акули. Взагалі, представники Tamiobatis були не дуже активними хижаками і їли досить дрібну їжу: молодих особин інших риб, нетвердих ракоподібних та молюсків ", - говорить один з авторів роботи Олександр Іванов, доцент СПбГУ, кандидат геолого-мінералогічних наук.
Новий вид належить до хрящових риб. Раніше вчені неодноразово знаходили їх останки на території Білорусі, в основному в південній частині країни. Знахідки включали в себе окремі зуби, лусочки і маленькі фрагменти хряща. Цікаво, що більшість знахідок зроблені в басейні річки Прип'ять, між містами Пінськ, Мозирі.
У Мережі набирає популярності відео, на якому кит захищає дослідницю від акули.