Голос столичного метро, а за сумісництвом директор Київського академічного лялькового театру Микола Петренко пішов з життя у 2016 році. Коли в 2018 станцію "Петрівка" перейменували на "Почайна", перед метрополітеном постало завдання переозвучки всієї синьої гілки.
Про це у своєму Facebook написав головний дизайнер організації "Агенти змін" Олександр Колодько.
Колодько розповів, що голос Миколи Петренка спробували зімітувати за допомогою нейромереж. Спеціально для цього був використаний сервіс Respeecher. Алгоритм роботи системи досить простий: необхідно завантажити запис мовлення довжиною не менше однієї години. Відразу після цього інший чоловік повинен начитати текст, щоб нейромережа навчилася відрізняти голоси. Пройшовши навчання, Respeecher відтворює заданим голосом будь-який текст.
Виявилося, що отримати запис голосу Петренко досить складно, "Агентів змін" довелося використовувати аудіо, наявні у відкритому доступі.
На жаль, проект так і не вдалося завершити - у столичному метро звучать вже нові голоси.
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
На записах нижче можна почути, що вийшло в результаті двох спроб:
Відзначається, що Benjamin самостійно розробив сюжет фільму, а потім відібрав відповідні сцени зі старих чорно-білих фільмів, після чого нейромережа з'єднала кадри в один ряд. Вийшло, що не завжди репліки персонажів підходили один одному за змістом, однак на обличчя чорно-білих персонажів накладалися особи сучасних акторів.
Також портал повідомляв про те, що вчені з Лабораторії комп'ютерних наук і штучного інтелекту (CSAIL) при Массачусетському технологічному інституті оголосили про створення системи RF-Pose на основі нейронної мережі.
Вчені створили нейронну мережу, яка розрізняє руху і позу людини навіть у тому випадку, якщо він знаходиться за перешкодою. Про нової технології автори розповіли на конференції з комп'ютерного зору та розпізнавання образів у Солт-Лейк-Сіті. Коротко про доповіді можна почитати на сайті EurekAlert.