NASA запустить незвичайну бактерію E. Coli в космос. E. coli - поширений бактеріальний патоген, що викликає мільйони інфекцій сечових шляхів кожен рік, полетить на Міжнародну космічну станцію (МКС), щоб взяти участь у дослідженні стійкості до антибіотиків.
"На МКС будуть досліджувати вплив космічного польоту на стійкість бактеріальних антибіотиків і його генетичну основу", - йдеться в заяві NASA.
“Бактеріальна стійкість до антибіотиків може представляти небезпеку для астронавтів в умовах мікрогравітації, оскільки імунна система слабкіше, ніж на Землі. Вчені вважають, що результати цього експерименту можуть допомогти розробити ефективні контрзаходи для захисту здоров'я космонавтів під час тривалих космічних польотів людства".
Експерти впевнені, що це дослідження допоможе лікарям краще зрозуміти, як бактерії реагують на стрес, що допоможе виявити більш ефективні антибіотики.
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Однак головною метою експерименту є дізнатися мінімальну дозу антибіотиків, яка здатна захистити від шкідливих бактерій.
Варто відзначити, що крім бактерій, космонавтів чекають і інші проблеми у відкритому космосі. При тривалому польоті, микрогравитация зрушує головний мозок людини, порушуючи когнітивні функції, такі як можливість раціонально мислити, запам'ятовувати, і навіть перебувати в соціумі.
Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що астрономи розгадали головний секрет сонця.