Космічна місія Кассіні, яка завершила 20-річну роботу у вересні цього року, допомогла вченим розгадати багато таємниць навколо газового гіганта- Сатурна та його супутників. Однією із таких загадок – кільця навколо планети.

Як повідомляють спеціалісти NASA , останні знімки, зроблені зондом Кассіні, загадкові кільця навколо Сатурна утримують сім супутників планети-гігантів.

Кільця відкрив Галілео Галілей ще у 17 столітті. Тоді вчений побачив у них три великі супутники. Дещо пізніше дослідник Крістіан Гюйгенс з'ясував, що ці об’єкти не мають нічого спільного із супутниками, а являють собою кола з криги та часток пилу.

Щодо походження кілець, то вчені досі не можуть дійти єдиної згоди. Деякі планетологи впевнені, що вони є уламками стародавньої протопланети, інші ж схиляються до теорії, що вони є наслідками якихось страшних катаклізмів, що відбулись не так давно.

Популярні новини зараз

Оплата комунальних послуг: що обов'язково потрібно перевіряти, щоб не втратити гроші

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

А нещодавнє дослідження Кассіні взагалі загнало вчених у глухий кут. Апарат зафіксував, що Сатурн "висмоктує" рідину зі свої кілець. Це поставило перед дослідниками завдання з'ясувати, що є джерелом поповнення запасів криги на найбільшому кільці Е.

Крім того, спеціалістів турбує питання, чому кільця нікуди не зникли ще сотні мільйонів років тому, одразу після утворення. Дослідники NASA припускають, що "життя" кілець підтримують сім супутників гіганта. Вони затримують рух часток пилу та криги, таким чином, попереджуючи розпад кілець.

Ще однією таємницею, яку не вдається розкрити, залишається визначення продовження доби на планеті. Справа у тому, що тривалі дослідження магнітного поля Сатурна не принесли результатів. Вчені не змогли з'ясувати чи нахилена магнітна вісь відносно осі обертання.

Більше того, якщо такий нахил взагалі відсутній, це ставить під сумнів знання щодо механізму утворення магнітних полів планет, а це у свою чергу змусить вчених переглянути усі теорії щодо складу таких гігантів, як Сатурн, Юпітер та інші.

Дивіться, як Кассіні розкриває секрети Сатурна

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", супутник Сатурна Титан потерпає від страшних катаклізмів. Його поверхню роз'їдають метанові дощі.