Здатність мімікрувати властива багатьом тваринам, але деякі володіють вмінням ставати повністю невидимими, начебто їх і зовсім не існує.
Досягти цього ефекту можна двома способами. Світло або має проходити крізь ваше тіло без перешкод, або огинати його так, щоби в очах спостерігача воно не відбивалося, передає "ВВС".
Складне завдання, але деяким тваринам воно під силу.
Наприклад, скляний восьминіг, який є майже повністю прозорим. Його желеподібне тіло разом зі щупальцями може досягати 45 см завдовжки. Мешкає тварина на глибині 300-1000 м. в тропічних і субтропічних морях світу. Він майже повністю невидимий для хижаків за винятком травної системи, зорових нервів та очей.
Родина скляних кальмарів налічує близько 60 видів, які майже повністю прозорі, окрім великих очей. Це створює небезпеку, оскільки хижак на більшій глибині може бачити тінь, яку вони відкидають. Кальмар приховує очі за допомогою фотофорів - спеціальних органів під очима, які створюють потік світла, дуже схожий на відблиски сонячних променів у воді.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Побачити морських планктонних хробаків практично неможливо. Ховаючись від хижаків, принаймні 11 видів цієї тварини можуть випромінювати яскраве кольорове світло, переважно блакитне.
Ще одна невидимка – морська скальпа. Ці істоти харчуються фітопланктоном, який вони відфільтровують, пропускаючи скрізь себе воду.
Іноді однієї прозорості буває недостатньо. Скло теж може відбивати світло, якщо направити на нього промінь. Гіперіїди - схожі на креветок морські істоти, мають щось на кшталт нанотехнології, за допомогою якої вони заломлюють світло навколо себе і стають абсолютно невидимими.
Морські сапфіри, дивовижною особливістю яких є те, що вони подібно ліхтарику можуть миттєво вимикати своє світло і ставати практично невидимими. Це залежить від того, під яким кутом падає на них промінь.
На відміну від морського середовища, бути прозорим на суші - набагато складніше, оскільки в повітрі світло рухається швидше, ніж крізь товщу води. Однак винятки з цього правила все ж таки є. Один з них - це скляний метелик (Greta oto), який мешкає в Центральній Америці.
Нагадаємо, як повідомляв "Знай.ua", китайський художник Лью Болін вдало маскується під будь-який ландшафт. Більшість знає Лью як людину-хамелеона.