До цього моменту вчені вважали, що блукаюча карликова зірка під кодовою назвою Gliese 710 повинна зіткнутися з Сонячною системою лише за 1,3 мільйона років. Нові дослідження показали, що дане зіткнення станеться набагато раніше, ніж припускали фахівці.

За оцінками астрономів, Gliese 710 зможе досягти меж Сонячної системи вже через 29 мільйонів років, що на 70 тисяч років раніше встановленого раніше строку.

Вчені пояснили, що в більшості випадків зірки утримуються на своєму місці завдяки гравітаційним ланцюгам, однак, Gliese 710 таких не має, тому її швидкість становить понад 51 кілометрів на годину. До зірок-втікачів ця швидкість не дотягує, але порівняно з мірками звичайних небесних світил ця блукаюча зірка все одно вважається дуже швидкою. Фахівці попередили про швидке зіткненні блукаючої зірки з Сонячною системою, в якій знаходиться Земля, що може принести деяку шкоду планетам, що знаходяться в її межах. Зауважимо, експерти розрахували, що поява Gliese 710 в Сонячній системі може привести до масштабного метеоритного дощу.

Раніше, група астрономів з Лейденського університету випадково помітила невеликого "компаньйона" молодої подвійної зірки CS Cha. Дослідники вважають, що це планета, яка знаходиться в процесі розвитку, і розташована в 600 світлових роках від нас.

Зірка CS Cha знаходиться в сузір'ї Хамелеона. Зірка дуже молода, їй всього від 2 до 3 мільйонів років, вона повинна бути оточена протопланетным диском пилу і газу. Саме такий диск дослідницька група сподівалася знайти, коли вивчала зірку на телескопі в чилійській пустелі. Однак, коли дослідники дивилися на зображення, вони побачили маленьку точку світла за круговим диском. Архівні знімки підтвердили, що це не помилка, і світлова точка вже потрапляла в поле зору.

Популярні новини зараз

Перші 84 дні безкоштовно, потім – 25 гривень: Lifecell запровадив нову послугу задешево

"Росія може навіть...": коли закінчиться війна на думку математиків, тарологів та віщунів

Один день – 1 гривня: "Київстар" підказав як користуватися послугами майже задарма

Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру

Показати ще

Як повідомляв портал "Знай.uа", учений-любитель Джеральд Эйхштедт використовував фотографії з зонда Juno, щоб показати рух хмар на Юпітері. Математик Джеральд Эйхштедт є членом Планетарного суспільства. Він опрацював нові зображення Juno у вільний час.

Він створив відео із зображень, зроблених апаратом JunoCam 1 квітня цього року. Фотографії були зроблені з відстані приблизно 24 749 кілометрів над хмарними вершинами.