Вчені інституту Гердона впритул наблизилися до розуміння питання виникнення життя. Їм вдалося створити в лабораторних умовах сперму мишей. Правда, з людським матеріалом досліди поки результату не дали. Як повідомляє The Guardian, основою для створення сперматозоїдів послужили стовбурові клітини. Продовження досліджень дозволить вирішити проблему людського безпліддя вже через десятиліття..
І чоловічі, і жіночі статеві клітини утворюються з первинних гоноцитів. Їх розвиток — гаметогенез — деякий час йде по одному шляху, в ході якого відбувається мейоз і в клітці залишається половинний набір хромосом. Потім клітини отримують "спеціалізацію", розвиваючись у сперматозоїди або яйцеклітини. У людському тілі загальна фаза триває близько восьми тижнів, і поки повністю відтворити її в лабораторних умовах не вдається. Це вкрай важливо не тільки для отримання здатних до запліднення клітин, але також і тому, що будь-яка мутація, що виникла на цьому етапі, у випадку запліднення буде передаватися з покоління в покоління.
Раніше вченим вдалося отримати лабораторним шляхом життєздатну сперму мишей. Однак, коли в насінники миші вживили гоноцит людини, в результаті вийшла нездатна до запліднення сперма. Професор Сурані вказує на важливість дотримання внутрішніх темпів розвитку сперматозоїдів — у мишей цей процес відбувається набагато швидше: 13 днів проти 8 тижнів у людини. "Півдороги", про яких пише The Guardian, — це перші чотири тижні розвитку, саме цю позначку сподівається подолати в лабораторних умовах команда Сурані.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про умови винекнення життя