Вчені з США і Китаю вважають, що негативний вплив забруднення атмосфери на когнітивні здібності збільшується з віком і особливо стосується чоловіків зрілого віку та людей з невисоким рівнем освіти.
Так, під час експерименту 20 тис. жителів Китаю протягом чотирьох років регулярно виконували контрольні роботи з математики та мов. В основі дослідження лежало вимірювання рівня діоксиду сірки, азоту і мікрочастинок розміром менше 10 мікронів. Їх проводили у місцях, де жили учасники експерименту.
Наскільки кожен із цих трьох забруднювачів відповідальний за порушення когнітивних здібностей, вчені ще не встановили. При цьому рівень чадного газу, озону і великих частинок у повітрі в розрахунок не бралися.
"У нас є свідчення того, що вплив забруднення на показники мовних тестів стає більш помітним із віком, особливо для чоловіків і для менш освічених", - йдеться в дослідженні.
Як стверджують фахівці, через забруднення повітря є ризик виникнення дегенеративних хвороб, таких як хвороба Альцгеймера.
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
"Довге перебування в забрудненій атмосфері може відкинути людину назад у розвитку на один рік утворення, а це дуже багато", - заявив один із співавторів дослідження, Сі Чень, співробітник Єльської школи громадської охорони здоров'я.
Дослідники вбачають одну з причин того, що чоловіки з середньою освітою і нижче, більше схильні до шкідливого впливу брудного повітря, в тому, що вони в основному працюють на вулиці, займаючись важкою фізичною працею.
"Наші висновки про негативний вплив забруднення повітря на когнітивні здібності, особливо на мозок, означають, що непрямі наслідки забруднення з точки зору соціального добробуту можуть виявитися набагато серйознішими, ніж ми вважали раніше", - упевнені вчені.
Автори дослідження відзначили, що в країнах, жителі 98% міст з населенням понад 100 тис. людей дихають повітрям, яке не відповідає стандартам ВООЗ.
Нагадаємо, в мережі опублікували таблиці з індексами забруднення повітря в різних українських містах.
Як повідомляв портал Знай.uа, Фінляндія – країна з найчистішим у світі повітрям.
Також портал Знай.uа писав, що Київ зганьбився у рейтингу найкомфортніших міст світу.