Сьогодні, 24 серпня зі стартового комплексу SLC-4E бази ВПС США Ванденберг компанія SpaceX запустила багаторазову ракету Falcon 9, яка вивела на орбіту оптичний супутник дистанційного зондування Землі Formosat-5.
Його творець - Національна космічна організація Тайваню (NSPO). Завдання Formosat-5 - виконання знімків поверхні нашої планети в високому просторовому розширенні.
Маса супутника при запуску складала 475 кг, а основою корисного навантаження став телескоп діаметром 45 см. Він дозволяє робити чорно-білі знімки з роздільною здатністю до 2 метрів, а також мультиспектральні кадри з розширенням до 4-х мерів.
У розробці даного інструменту брав участь консорціум, куди увійшли тайванські компанії і дослідницькі інститути. Крім телескопу на супутнику Formosat-5 встановлена апаратура, за допомогою якої можна буде вивчати плазмосферу і іоносферу Землі.
Вчені використовуватимуть супутник для дослідження впливу тектонічних процесів на стан іоносфери, що дозволить більш впевнено прогнозувати земні поштовхи.
Супутник виведуть на сонячно-синхронну орбіту висотою 720 км. Термін активного існування Formosat-5- п'ять років.
Цей запуск став 40-м для частково багаторазової ракети Falcon 9. Попередній успішний запуск і вдалу посадку ракета зробила 14 серпня, відправивши на МКС вантажний космічний корабель Dragon.
Пенсіонерам готують доплати у 2025 році, але не для всіх: хто та скільки отримає
16-річних хлопців у ТЦК змушують підписувати "згоду на військову службу": роз’яснення адвоката
Українцям можуть припинити соціальні виплати: кому треба поквапитись за новими правилами
Мобілізація змінює фокус: кому з українців 50+ років час готуватись до армії
Головною перевагою Falcon 9 є можливість повернення на Землю першого ступеня і її повторна експлуатація.
.
Як повідомляв портал "Знай.ua", 14 серпня о 19:31 за київським часом з мису Канаверал в США компанія SpaceX запустила багаторазову ракету Falcon 9, яка вивела на орбіту вантажний космічний корабель Dragon.